Concertino Praga – 55 ročníků ve znamení mimořádných talentů

17. září 2021

Concertino Praga – Dvořákova rozhlasová mezinárodní soutěž pro mladé hudebníky byla založena v roce 1966. Jde o víceoborovou soutěž, jejímž hlavním posláním je vyhledávat mladé hudební talenty. Soutěžící posuzuje mezinárodní odborná porota ve dvou kategoriích – v sólové a komorní hře (ta se koná s dvouletou periodicitou).

V prvních kolech poroty hodnotí anonymně na základě zaslaných nahrávek. Finálové kolo je pak veřejné a má formát koncertů – ty letos proběhnou v pátek 17. září (komorní hra) v 17:00 v Anežském klášteře a v sobotu 18. září (sólová hra) v 17:00 v Rudolfinu v rámci festivalu Dvořákova Praha.

Concertinu Praga se v týdnu od 13. září věnujeme v malém seriálu, který připravil Daniel Jäger.

autoři: Daniel Jäger ,
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.