Co vše lze dnes zkomponovat pro sólovou flétnu? S flétnistkou Lenkou Kozderkovou o nových skladbách

15. říjen 2023

Ve Futurissimu odhalujeme mimořádné natáčení Českého rozhlasu ze srpna 2023. O setkání s hudbou Hanuše Bartoně, Miroslava Pudláka, Petera Grahama, Lukáše Sommera a Františka Chaloupky si s Lenkou Kozderkovou povídala Renáta Spisarová. 

Myšlenka se zrodila v letech 2019, kdy flétnistka Lenka Kozderková oslovila široké spektrum skladatelů, většinou své dlouholeté kolegy a zároveň skladatele z ansámblů, ve kterých hrála, aby pro ni napsali skladby, a to i za použití elektroniky, looperů a s využitím nejnovějších hráčských technik. Vznikla tak kolekce pěti skladeb, velmi rozdílných, hráčsky i posluchačsky atraktivních. Jejich konečná podoba se zrodila v pražském rozhlasovém studiu pod vedením hudebního režiséra Petra Strejce. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.