Člověk ve fotografii – výstava z cyklu Monarchie

2. leden 2013

Výstavní cyklus Národního muzea „Monarchie“ vyvrcholil v polovině prosince otevřením velké stejnojmenné výstavy v nové budově Národního muzea v Praze.

Pokochat se můžete elegantní uniformou Jeho Veličenstva císaře a krále Františka Josefa I., ale také nahlédnout do interiérů dobového měšťanského bytu či chudé venkovské světnice, prostě se podívat, jak se tehdy, za císaře pána v různých sociálních, společenských a kulturních prostředích u nás žilo.

O výstavě „Monarchie“, stejně jako o další výstavě „Dětský svět za císaře pána“ jsme už v našem pořadu Mozaika mluvili. Dnes se spolu s Karlem Oujezdským vypravíme do nové budovy Národního muzea na výstavu třetí. Je rovněž součástí cyklu „Monarchie“ a nese název „Člověk ve fotografii“. Představí nám ji její kurátorka Kateřina Musílková.

Výstava je v nové budově Národního muzea v Praze otevřena, stejně jako rozsáhlá expozice „Monarchie“ a výstava „Dětský svět za císaře pána“, až do 9. června. Navštívit můžete i další, již dříve otevřené pražské výstavy cyklu „Monarchie“ – v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici v Praze výstavu „Kouzelné hrací strojky“, v Národním památníku na Vítkově výstavu „Sportsmeni v zemích českých“, v Národopisném muzeu – Musaionu v Kinského zahradě na Smíchově výstavu „Krmě – jídlo – žrádlo“ a v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur na Betlémském náměstí výstavu „Po stopě Karla Maye“.

Spustit audio