Chick Corea v podání WDR Big Bandu

3. březen 2022

Chick Corea je jednou z největších jazzových osobností druhé poloviny 20. století a celé jazzové historie. Právě jeho hudbě bude patřit dnešní Koncert Jazz. Zazní nejslavnější skladby z jeho starší tvorby v podání vynikajícího WDR Big Bandu. Pořadem provází David Brada.

Klavírista, dirigent a aranžér Michael Abene, který stál v čele německého WDR Big Bandu v letech 2004–2014, postavil krátce po Coreově odchodu do jazzového nebe unikátní program nazvaný Pocta Chicku Coreovi. Aby dokázal věrně zachytit akustický zvuk big bandu, zvolil z Chickova repertoáru skladby z období před slavným fusion albem Return To Forever z roku 1972.
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.