Česko-polská skupina Inner Spaces vystoupí ve Studiu 1

2. únor 2016

Srdečně vás zveme na první z cyklu Moravsko-slezských jazzových koncertů v Českém rozhlase Ostrava.

Na programu je ve čtvrtek 25. února od 19 hodin ve Studiu 1. Představí se vám kvinteto Inner Spaces.Vstup zdarma!

Seskupení vzniklo v roce 2009 na Akademii múzických umění v Katovicích, kde se jeho hráči společně setkali na studiích. Inner Spaces tvoří trumpetistka Štěpánka Balcarová, pianista Vít Křišťan, saxofonista Luboš Soukup, kontrabasista Max Mucha a bubeník Grzegorz Masłowski.

Cyklus stanice Vltava Moravsko-slezské jazzové koncerty, který zahrnuje tři koncerty ročně ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, je exkluzivní platformou pro prezentaci mladých jazzových muzikantů spojených s tzv. východojazzovou scénou.

Všichni členové vystupují s hlavními představiteli české, polské či dánské jazzové scény a jsou zváni ke spolupracím s dalšími vedoucími postavami evropského jazzu. Každý z členů kvintetu má na svém kontě řadu alb a ocenění z jazzových soutěží. Jejich společný projekt Inner Spaces získal ocenění na festivalech Krokus Jazz Festival v Jeleniej Górze, Jazz Junior Krakow, v soutěži Konkurs o Kłucz do Kariery a druhá deska Light Year (Animal Music 2012) byla oceněna českou žánrovou cenou Anděl.

Inner Spaces přináší soudobý evropský jazz s vysokým podílem kompoziční práce, zálibou v originální barevnosti a melodičnosti, rafinovanou výstavbou kompozic i improvizací a vše ve špičkovém provedení mladých ale již nebývale zkušených hráčů.

02743572.jpeg
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.