Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum

8. duben 2010

V Olomouci bude dnes slavnostně zahájena realizace projektu "Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum". Tento projekt, který získal významnou finanční podporu i z fondů Evropské unie, zahrnuje pět programů v oblasti výzkumu a šlechtění rostlin. V Olomouci tak má vzniknout špičkové centrum, které úzce propojí vědu s praxí a mělo by dosáhnout přední evropské úrovně. Na jeho činnosti se budou podílet tři vědeckovýzkumné instituce: Univerzita Palackého v Olomouci, Výzkumný ústav rostlinné výroby a Ústav experimentální botaniky Akademie věd. Na podrobnosti se Jana Olivová zeptala profesora Ivo Fréborta, proděkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a vedoucího projektu nově vznikajícího Centra pro biotechnologický a zemědělský výzkum.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...