Břitký britský punk s The Stranglers v Sedmém nebi Milana Caise

17. březen 2026

Někdy si říkám, kolikrát se tohle ještě může stát. Za celých šest let mého vysílání Sedmého nebe jsem nepustil žádnou desku od The Stranglers – od mojí oblíbené a zásadní kapely nejen anglického punku. Navíc máme i něco společného. Oni vznikli v roce 1974 a já se v témže roce narodil. Jsme stejně staří nebo mladí… Podle toho, z jakého úhlu se na to koukáte.

Každopádně The Stranglers se svou pátou dekádou existence řadí mezi nejdéle hrající anglické kapely. Za tu dobu natočili pěknou řádku skvělých desek a já jsem pro dnešní vydání vybral album La Folie z roku 1981.

autor: Milan Cais
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu