Brázda, Čapci, Pat i Mat. GASK v Kutné Hoře představila výstavní plán 2016

11. březen 2016
03586385.jpeg

Galerie středočeského kraje na začátku roku tradičně pořádá tiskovou konferenci, na které představí výstavní plán na zbytek letošního roku, doprovodné programy a nově také akci s názvem Kulturní léto v GASK.

Mezi největší projekty letošního roku patří pod názvem „Mezi začátky a konci II“ výstava Pavla Brázdy, která byla slavnostně zahájena v sobotu 27. února. Lákavý pro zájemce o výtvarnou tvorbu jistě bude například projekt nazvaný „XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění“.

Dětskou tematikou v díle bratří Čapků se bude zabývat výstava „Ty děti si pořád hrají“ a nejen malým je určena chystaná expozice představující tvorbu Vladimíra Jiránka. K vidění budou postavy z populárních příběhů České televize „Pat a Mat“ a „Králíci z klobouku“ a mnoha dalších kreslených příběhů. Výstava bude z velké části interaktivní, animované postavičky potěší nejmenší diváky v životní velikosti.

Nejen proměnlivé, i stálé expozice lákajíPro návštěvníky je stále atraktivní stálá expozice Stavy mysli / Za obrazem. V netradičním pojetí vedoucího kurátora Richarda Druryho představuje více než dvě stě uměleckých děl. Téměř všechna pocházejí ze sbírek GASK, návštěvník zde ovšem najde i několik zápůjček přímo od autorů nebo ze soukromých sbírek. Expozice je založena na pocitovém vnímání děl v souvislosti s tím, jakou myšlenku či emoci vyjadřují. Koncept výstavy ocenili i porotci soutěže Gloria musaealis a stálá expozice GASK tak v loňském roce získala 1. místo v kategorii Muzejní výstava roku.

03586386.jpeg

Další chystané výstavy v GASK „Ze světla ke světlu“ Dalibora Smutného; v sobotu 19. března budou zahájeny: Igora Grimmicha a jeho „Image“, Elišku Lhotskou se šperky „The Future is now“, videoinstalace „Těšení“ Erika Sikory a plátna Jaroslava Valečky s „Krajinami vnitřními a krajinami vnějšími“; v květnu zaplaví prostor Přesahy grafiky Jakub Špaňhel a jeho „Kytky, města, motýli“.