Berta Zuckerkandlová. Portrét pozoruhodné rakouské novinářky a jejího uměleckého salonu

13. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 9. 11.
Berta Zuckerkandl-Szeps (Vídeň, 1908)
0:00
/
0:00

Scházeli se u ní nejvýznamnější umělci a intelektuálové vídeňské kulturní scény, aby společně sledovali nové směry a trendy v psychologii, politice i umění. Také ona sama si ve vybrané společnosti postupně získala velký vliv. Jaká byla paní Berta Zuckerkandlová? Poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkují: Simona Peková, Michal Bumbálek, Vladimír Krátký, Barbora Goldmannová, Aleš Slanina
Připravila: Tereza Semotamová
Dramaturgie: Marek Horoščák
Překlad: Tereza Semotamová
Režie: Lukáš Kopecký
Premiéra: 4. 11. 2020
Natočeno: v brněnském studiu Českého rozhlasu v roce 2020

Spisovatelé, skladatelé, malíři i lékaři a vědci diskutovali o aktuálních společenských tématech, občas někdo přečetl, co nového napsal, nebo zahrál, co zkomponoval, a občas se nad tím pohádali. Kdekdo se tu zamiloval a kdekdo se tu vyplakal na rameni paní Berty, která to vše řídila s elegancí a empatií sobě vlastní. Portrét této pozoruhodné osobnosti přináší vltavský Večer na téma.

autor: Tereza Semotamová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...