Benjamin hraje Brittena. Klavírní talent z Británie vystoupil s rozhlasovými symfoniky

30. leden 2023

V dalším koncertu z řady Klasika v Rudolfinu se představil jeden z nejtalentovanějších britských klavíristů současnosti, Benjamin Grosvenor a skvělá dirigentka Jessica Cottis. Zazněly skladby Benjamina Brittena a Williama Waltona. Přímý přenos jsme vysílali 30. ledna od 19:30.

Dirigentka Jessica Cottis se po úspěšném koncertu na festivalu Pražské jaro vrátila k Symfonickému orchestru Českého rozhlasu v programu věnovaném anglické hudbě. Koncert zahájila Americká předehra, kterou, jak název naznačuje, napsal Benjamin Britten během druhé světové války ve Spojených státech.

Benjamin Britten: Americká předehra
Benjamin Britten: Koncert pro klavír a orchestr, op. 13
William Walton: Symfonie č. 1 b moll

Jessica Cottis dirigentka
Benjamin Grosvenor klavír

Benjamin Grosvenor přednesl o několik let starší Klavírní koncert téhož autora, charakteristický svou energií a vtipem. Grosvenor, který dílo uvedl mj. na BBC Proms, ve svých tři­ceti letech spolupracuje s orchestry, jako jsou např. London Philharmonic Orchestra, Chicago nebo Boston Symphony, a s dirigenty jako Riccardo Chailly, Kent Nagano či Sem­jon Byčkov.

Dirigentka Jessica Cottisová

V Londýně žijící australská diri­gentka zakončila večer mistrovskou Symfonií č. 1 Williama Waltona, jejíž provedení přineslo publiku skvělou možnost seznámit se s hud­bou tohoto autora.

autor: SOČR
Spustit audio

Související