Beata Hlavenková získala dvě nominace na cenu Anděl. Jednu má i SOČR s Tomášem Netopilem

22. únor 2022

Pozoruhodné hudební počiny i vycházející hvězdy na uměleckém nebi ocení letos poprvé v tříkolové volbě Česká hudební akademie. O nominacích hlasovalo 423 hudebních odborníků, vítězové jednotlivých kategorií budou představeni veřejnosti 27. dubna na slavnostním ceremoniálu v pražském Veletržním paláci. Nejvíce nominací získala letos Ewa Farná v kategoriích Album, Skladba, Sólová interpretka a Videoklip. Je tedy zaslouženou favoritkou letošního již třicátého prvního ročníku.

V prestižní kategorii Album se Farná uchází o ocenění s projektem Umami, kromě ní jsou nominováni Vladimír Mišík a jeho deska Noční obraz a nedávno zesnulý David Stypka a album Dýchej, které dokončili spoluhráči z kapely Bandjeez.

Čtěte také

V kategorii Klasika postoupili mezi tři nejlepší projekty dirigent Tomáš Netopil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a hudbou Bohuslava Martinů, Ivo Kahánek s kompletním klavírním dílem Antonína Dvořáka a album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Robertem Jindrou.

O Anděla v kategorii Jazz se budou ucházet Dorota Barová s albem Dotyk, projekt Prometheus Nikol Bókové a autorská deska Žijutě Beaty Hlavenkové.

Ceny Anděl uděluje hudební akademie od roku 1991. Vítězové jednotlivých kategorií získávají sošku anděla s rozepjatými křídly hrajícího na roh od akademického sochaře Jaroslava Róny.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.