Beata Hlavenková získala dvě nominace na cenu Anděl. Jednu má i SOČR s Tomášem Netopilem

22. únor 2022

Pozoruhodné hudební počiny i vycházející hvězdy na uměleckém nebi ocení letos poprvé v tříkolové volbě Česká hudební akademie. O nominacích hlasovalo 423 hudebních odborníků, vítězové jednotlivých kategorií budou představeni veřejnosti 27. dubna na slavnostním ceremoniálu v pražském Veletržním paláci. Nejvíce nominací získala letos Ewa Farná v kategoriích Album, Skladba, Sólová interpretka a Videoklip. Je tedy zaslouženou favoritkou letošního již třicátého prvního ročníku.

V prestižní kategorii Album se Farná uchází o ocenění s projektem Umami, kromě ní jsou nominováni Vladimír Mišík a jeho deska Noční obraz a nedávno zesnulý David Stypka a album Dýchej, které dokončili spoluhráči z kapely Bandjeez.

Čtěte také

V kategorii Klasika postoupili mezi tři nejlepší projekty dirigent Tomáš Netopil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a hudbou Bohuslava Martinů, Ivo Kahánek s kompletním klavírním dílem Antonína Dvořáka a album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Robertem Jindrou.

O Anděla v kategorii Jazz se budou ucházet Dorota Barová s albem Dotyk, projekt Prometheus Nikol Bókové a autorská deska Žijutě Beaty Hlavenkové.

Ceny Anděl uděluje hudební akademie od roku 1991. Vítězové jednotlivých kategorií získávají sošku anděla s rozepjatými křídly hrajícího na roh od akademického sochaře Jaroslava Róny.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...