Beata Hlavenková získala dvě nominace na cenu Anděl. Jednu má i SOČR s Tomášem Netopilem
Pozoruhodné hudební počiny i vycházející hvězdy na uměleckém nebi ocení letos poprvé v tříkolové volbě Česká hudební akademie. O nominacích hlasovalo 423 hudebních odborníků, vítězové jednotlivých kategorií budou představeni veřejnosti 27. dubna na slavnostním ceremoniálu v pražském Veletržním paláci. Nejvíce nominací získala letos Ewa Farná v kategoriích Album, Skladba, Sólová interpretka a Videoklip. Je tedy zaslouženou favoritkou letošního již třicátého prvního ročníku.
V prestižní kategorii Album se Farná uchází o ocenění s projektem Umami, kromě ní jsou nominováni Vladimír Mišík a jeho deska Noční obraz a nedávno zesnulý David Stypka a album Dýchej, které dokončili spoluhráči z kapely Bandjeez.
Čtěte také
V kategorii Klasika postoupili mezi tři nejlepší projekty dirigent Tomáš Netopil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a hudbou Bohuslava Martinů, Ivo Kahánek s kompletním klavírním dílem Antonína Dvořáka a album Phidylé sopranistky Kateřiny Kněžíkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Robertem Jindrou.
O Anděla v kategorii Jazz se budou ucházet Dorota Barová s albem Dotyk, projekt Prometheus Nikol Bókové a autorská deska Žijutě Beaty Hlavenkové.
Ceny Anděl uděluje hudební akademie od roku 1991. Vítězové jednotlivých kategorií získávají sošku anděla s rozepjatými křídly hrajícího na roh od akademického sochaře Jaroslava Róny.
Související
-
Beata Hlavenková. Pořad z přestávky uprostřed vydávání LP k Zátopkovi a příprav nového alba Žijutě
V době, kdy dokončovala soundtrack k filmu Zátopek a své nové album Žijutě, pohovořila Beata Hlavenková i o hudebnících, kteří ji při této umělecké aktivitě doprovázeli.
-
Ceny Anděl 2020: Bodovali Lenka Dusilová, Robert Křesťan, jazzman Tomáš Liška a SOČR
Lenka Dusilová v letošních cenách Anděl dle očekávání zabodovala hned v několika kategoriích, umělecké charisma oceněného Tomáše Lišky na vzestupu a cenu má i SOČR.
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka