Backstage Ondřeje Pivce z hotelu u letiště někde v Marylandu

Ondřej Pivec

Aktuálně nejúspěšnější český jazzový klávesista Ondřej Pivec startuje na Vltavě nový čtrnáctideník s názvem Backstage. Uslyšíte v něm jazz, soul, hip-hop nebo elektroniku, tedy hudbu vycházející z jeho současného uměleckého života v New Yorku i na světových turné.  

Ondřej Pivec je dvorním klávesistou zpěváka Gregoryho Portera, na jehož albu Take Me to the Alley (2016), oceněném Grammy, účinkuje a doprovází ho takřka při všech koncertech. Vedle spolupráce s Porterem se pohybuje v černošské soul-jazzové komunitě ať už hraním v baptistickém kostele nebo na klubové scéně míchající jazz, elektroniku, hip-hop nebo soul; této stylové kombinaci se v poslední době začíná souhrnně říkat „urban-styl“.

Pořadu jsem se rozhodl říkat Backstage, protože polovinu roku trávím na turné s Gregorym Porterem, a tak ho budu často předtáčet v různých hotelech, zákulisí atp.
Ondřej Pivec

V České republice je Ondřej Pivec znám především díky kapele Organic Quartet, s níž zde pravidelně koncertuje a vydal několik desek. Je držitelem dvou jazzových cen Anděl za alba Don’t Get Ideas (2006, Organic Quartet) a It’s About Time (2010, Najponk-Pivec-Hutchinson). Jeho současným nejdůležitějším newyorským autorským projektem je kapela Kennedy Administration a spolupracuje též s předním světovým jazzovým hráčem na chromatickou foukací harmoniku Gregoirem Maretem.

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE(Čtvrtky)

Vltava na Facebooku

Spustit audio
autoři: Ondřej Pivec, Václav Vraný

Související