Backstage Ondřeje Pivce. Quincy Jones, producent Michaela Jacksona a dalších

Ondřej Pivec
Ondřej Pivec

V roce 1987 vyšlo album Bad, jedna z ikonických desek Michaela Jacksona, a já jsem se až poměrně nedávno dozvěděl, že zde hraje sólo na elektrické varhany, nikoliv na hammondky, můj velký idol, jazzový varhaník Jimmy Smith.

Aktuálně nejúspěšnější český jazzový klávesista Ondřej Pivec vysílá na Vltavě čtrnáctideník s názvem Backstage. Můžete zde slyšet jazz, soul, hip-hop nebo elektroniku, tedy hudbu vycházející z jeho současného uměleckého života v New Yorku i na světových turné.

Ondřej Pivec je dvorním klávesistou zpěváka Gregoryho Portera, na jehož albu Take Me to the Alley (2016), oceněném Grammy, účinkuje a doprovází ho takřka při všech koncertech. Vedle spolupráce s Porterem se pohybuje v černošské soul-jazzové komunitě ať už hraním v baptistickém kostele nebo na klubové scéně míchající jazz, elektroniku, hip-hop nebo soul; této stylové kombinaci se v poslední době začíná souhrnně říkat „urban-styl“.

Pořadu jsem se rozhodl říkat Backstage, protože polovinu roku trávím na turné s Gregorym Porterem, a tak ho budu často předtáčet v různých hotelech, zákulisí atp.
Ondřej Pivec

V České republice je Ondřej Pivec znám především díky kapele Organic Quartet, s níž zde pravidelně koncertuje a vydal několik desek. Je držitelem dvou jazzových cen Anděl za alba Don’t Get Ideas (2006, Organic Quartet) a It’s About Time (2010, Najponk-Pivec-Hutchinson). Jeho současným nejdůležitějším newyorským autorským projektem je kapela Kennedy Administration a spolupracuje též s předním světovým jazzovým hráčem na chromatickou foukací harmoniku Gregoirem Maretem.

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE(Čtvrtky)

Vltava na Facebooku

Spustit audio
autoři: Ondřej Pivec, Václav Vraný

Související