Audies. Až po uši.

03497886.jpeg

On-line do čtvrtka 29. října 2015.

Poslouchejte na Vltavě 23. října 2015 v 9:30. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do čtvrtka 29. října 2015.


Inspiraci pro třetí inscenaci připravovanou v rámci projektu Bleskový Kabinet s názvem Audies. Až po uši. našel tvůrčí tým nakonec v okrajové, bulvární zprávičce deníku Blesk, která zachytila jistou známou osobnost pořizující si selfie na pohřbu osobnosti jiné. Banální informace dala podnět k úvahám o fenoménu selfie jako takovém. Jaké jsou etické i technické hranice téhle posedlosti? A má popularita zachycování vlastní tváře svůj časový horizont?

03496078.png

Připravovaná inscenace přichází s ideou nahrazení fotografií zvukovou miniaturou - takzvaným audie. Stejně jako selfíčko může, zdá se, audýčko pořídit kdokoli a kdekoli, posílat jej, sdílet, komentovat… Ovšem - nemůže mít i dychtivost lovců zvuků své katastrofální důsledky? Poslechněte si.

Účinkují: Zuzana Onufráková, Ondřej Rychlý, Martin Zahálka, Apolena Veldová, Libor Vacek, Martin Ulrich, Ladislav Železný, Renata Venclová a další

Autor: Eva BlechováRežie: Natália DeákováZvuk a zvukový design: Filip SkuhrovecDramaturgie: Klára NovotnáZáznam a střih: Roman ŠpálaProdukce: Jaroslava Červená

V pátek 2. října odstartoval nový dramatický projekt Bleskový Kabinet. Jeho autoři vyberou článek z denního tisku, na základě kterého vzniká text rozhlasové hry. Ten se pak v dalších čtyřech dnech dočká zvukové realizace.