Atlas jeskynního ticha: sestup do hlubin vlastního nitra
Napínavá cesta jeskynním prostorem, kde je možné objevovat, ztratit se, ale i najít sebe sama. Nejen o tom je rozhlasový dokument Karolíny Krásové.
Posluchač sestupuje do podzemí v doprovodu zkušených jeskyňářů – fotografa, přírodovědce a geologa, dále ženy, která má za sebou roky speleoterapie, a občasné návštěvnice sužované klaustrofobií.
V hlubinách je tma, odkapává tam voda z krápníků a odtikává vlastní tep. Velmi rychle, pak znepokojivě pomalu, takřka jako u netopýrů při zimním spánku. Lidé uslyší sami sebe a ty, které slyšet chtějí… Postupně pronikají do nitra. A tehdy začne promlouvat i Jeskyně.
Související
-
Petr Beneš: O vrápencích a vodních slavnostech
Sestupujeme s průvodkyní do spodních pater jeskyně. Je zcivilizovaná, osvětlená, protkaná sítí prozkoumaných cest. Klesání usnadňují dřevěné nebo kovové schody.
-
Pavla Horáková: Jeskyně svatého Jeronýma
Počátkem listopadu se konají Jeronýmovy dny, víkend věnovaný přednáškám a besedám týkajícím se překladatelství a tlumočnictví. Svatý Jeroným je patronem překladatelů.
-
Martin Bedřich: Palackého jeskyně
Mrzí mě způsob, jak je ve škole podáváno české národní obrození. Nepřestávám se divit, jak se nám podařilo zadupat plamen, kterým hořeli jeho protagonisté.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka