Anton Pavlovič Čechov: Racek

2. duben 2014

On-line do pátku 11. dubna 2014

„Všichni jsou nervózní a tolik lásky je všude.“ Slavná tragikomedie o talentech, ctitelích, potřebě kočárových koní a životě vůbec.

„Je nutné,“ napsal autor, „aby na jevišti bylo všechno právě tak složité a právě tak jednoduché jako v životě.“

A Čechovova dramata taková jsou. Během banálních, někdy dokonce trapných situací se s tragickou (nebo komickou) osudovostí rozhoduje o životě hrdinů.

Čechovovy hry jsou prosté i složité, a proto neustále přitahují diváky po celém světě.


Osoby a obsazení: Irina Arkadinová, provdaná Treplevová, herečka (Vilma Cibulková), Konstantin Treplev, její syn (Alexandr Rašilov), Petr Sorin, její bratr (Petr Pelzer), Nina Zarečná, dcera bohatého statkáře (Klára Sedláčková-Oltová), Ilja Šamrajev, Sorinův správce (Jan Vlasák), Pavlína, jeho žena (Jitka Smutná), Máša, její dcera (Vanda Hybnerová), Boris Trigorin, spisovatel (Miroslav Etzler), Jevgenij Dorn, lékař (Bořivoj Navrátil) a Semjon Medvěděnko, učitel (Radek Holub)

Autor: Anton Pavlovič ČechovPřeklad: Leoš SuchařípaRozhlasová úprava a dramaturgie: Martin VelíšekHudba: Marko IvanovičRežie: Aleš Vrzák

Natočeno v roce 2006.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?