Andreas Scholl a Tamara Halperin. Podívejte se na exkluzivní koncert pro festival Struny podzimu

6. listopad 2020

Pražský festival přichystal za zrušené listopadové akce lákavou náhradu. V původně plánovaném čase nabídl online koncert Brandt Brauer Frick Ensemblu, na programu bylo i vystoupení hvězdného kontratenoristy Andrease Scholla a jeho partnerky, klavíristky Tamary Halperin.

V pátek 6. listopadu zazpíval za doprovodu klavíristky Tamar Halperin v působivém sálu wiesbadenského Kurhausu kontratenorista Andreas Scholl. Dvojice představila písňový projekt Twilight People, ve kterém vstoupili do neprobádaných repertoárových vod lidové hudby. Ten Vltava nabídne prostřednictvím online videostreamu.

Andreas Scholl a Tamara Halperin

V neděli 1. listopadu představil ve streamu z berlínské Kuppelhalle své expresionistické akustické techno 10členný Brand Brauer Frick Ensemble. V jeho obsazení najdeme klavír, harfu, pozoun, tubu, housle, violoncello, harfu, tři perkusionisty a syntezátor Moog. Vltavští posluchači mohli projekt naladit v rámci programové řady Koncert bez hranic.

V září ještě festivalový tým stihl zrealizovat pražská vystoupení Avishaie Cohena a Daniela Hopea, ale s výjimkou výše zmíněných dvou akcí se další program zcela ruší nebo přesouvá na příští rok.

autor: Jan Mazura