Aká si mi krásna aneb Společný koncert rozhlasových sborů k výročí 100 let rozhlasu

29. prosinec 2023

100 let rozhlasu i 70 let od založení Dívčího pěveckého sboru Slovenského rozhlasu oslavili malí zpěváčci 21. října. Na společném koncertu dětských sborů Českého rozhlasu a Rozhlasu a televízie Slovenska přednesli díla Ondreje Francisciho, Bohuslava Martinů nebo Zdeňka Lukáše. Záznam jedinečného koncertu přinášíme prostřednictvím sítě EBU.

PROGRAM
Ondrej Francisi, Milan Novák, Eugen Suchoň, Alexander Moyzes, Antonín Dvořák, Petr Eben, Otmar Mácha, Bohuslav Martinů, Zdeněk Lukáš, Bedřich Smetana, Bob Chilcott a další.
Připravila a uvádí Stanislava Střelcová.

Sbory vystoupily pod vedením sbormistrů Věry Hrdinkové (ČRo) a Adriana Kokoše (RTVS). Dětské hlásky se rozezněly ve Velkém sále Slovenského rozhlasu za doprovodu klavíristů Denisy Hložek a Egliho Priftiho. Na závěr se pak oba soubory spojily ve skladbách Boba Chilcotta a Eugena Suchoně.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.