5. 1.

00486143.jpeg
00486143.jpeg

Julia Sarr - Patrice Larose: Set Luna "Set luna" neboli Na sluneční straně je název alba, které natočila senegalská zpěvačka Julia Saar, žijící v Paříži a francouzský kytarista Patris Larose.

Dříve než svedla cesta dohromady Julii s Patrisem, Julia spolupracovala řadu let se zpěvákem Lokuou Kanzou a také doprovázela Youssou N´Doura. Patris zas sbíral zkušenosti v různých jazzových formacích a snad jeho španělský dědeček v něm probudil lásku k flamencu. Prvky jazzu i flamenca se výrazně odrážejí v Patrisově stylu. V úvodní písni Yitte bude kytarista Patris Larose bude doprovázet zpěváka Leity M´Baye a Julii Sarr.

1. Yitte (Leity M´Baye) 3:39

2. Flor de mi secreto (Julia Sarr - Patrice Larose) 3:40 Senegalská zpěvačka Julia Sarr ctí odkaz svých předků, jejich zpěvy a rytmy má pod kůží, ale je otevřená i dalším hudebním podnětům. Je ovlivněná soulem, gospelem, blues, afropopem, flamencem a dalšími styly. Následující náladový song zazpívá v rodném v jazyce wolof.

3. Xale bu ndáw (Julia Sarr - Patrice Larose) 4:11

4. Flor para M (Julia Sarr - Patrice Larose) 2:52

Když vystupují umělci v Carnegie Hall, obvykle jsou na vrcholu své kariéry. Julii Sarr s Patrisem Larosem se to podařilo na počátku společné kariéry. Před dvěma lety tam vystupovali v projektu Youssou N´Doura "Nové tváře africké hudby". Teď nám Julia Sarr a Youssou N´Dour zazpívají titulní píseň. Na kytaru hraje Patrice Larose.

5. Set luna Djamonodji (Julia Sarr - Patrice Larose) 4:54 6. Nimala Djuré (Julia Sarr - Patrice Larose) 5:30 7. You Lai xar (Julia Sarr - Patrice Larose) 3:58