23. 5.

Mozaika
21. květen 2010

*Mezinárodní hudební festival Pražské jaro má od 18:00 na programu ve Valdštejnské zahradě koncert Kühnova dětského sboru se sbormistrem Jiřím Chválou, ve Smetanově síni Obecního domu ve 20:00 koncert Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu s dirigentem Herbertem Blomstedtem a ve Dvořákově síni Rudolfina od 21:30 Nokturna. Na kytaru zahraje Pavel Steidl. *V parku Přátelství na Proseku si můžete poslechnout koncert orchestru Berg, který jako součást Proseckého jara pořádá MČ Praha 9. *V pražském Švandově divadle bude zahájen, světovou premiérou romské opery Invisible Gipsy, světový romský festival Khamoro. Tradiční přehlídka romské kultury potrvá do 29. května.

*V olomoucké Redutě koncertuje od 19:00 Orchestr Karla Vlacha se sólisty a hostem Jitkou Zelenkovou. Akce je součástí programu mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc.

*V chrámu sv. Bartoloměje v Napajedlech na Zlínsku začíná v 16:00 nultý ročník varhanního festivalu, potrvá do 28. května.

*Ve 14:00 začíná koncert souboru Trio Cantabile, který je úvodní akcí osmého ročníku koncertů v kostele sv. Jakuba Většího v Lidicích u Otrub.

*V Teplicích končí mezinárodní festival animovaných filmů Anifest