18. 5.

Mozaika
17. květen 2010

* Festival Pražské jaro: ve 20:00 začíná ve Smetanově síni Obecního domu koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Cristianem Mandealem - sólista - pianista Radu Lupu. Ve stejný čas se ve Dvořákově síni Rudolfina koná koncert Škampova kvarteta, na klavír hraje Karel Košárek. * Koncert mezzosopranistky Dagmar Peckové a tenoristy Jaroslava Březiny zahájí v DKO Jihlava od 19:00 festival Mahler Jihlava 2010 s podtitulem Hudba tisíců. V 17:45 bude v Mahlerově domě zahájena výstava Gustav Mahler a Vídeň. * V Teplicích začne mezinárodní festival animovaných filmů Anifest.

* V Divadle Disk a v divadle La Fabrika v Praze začíná od 20:00 festival vysokých uměleckých škol Zlomvaz 2010.

* Divadlo Alfréd ve dvoře v Praze uvede od 20:00 českou premiéru představení Casablanca Therapy, které vzniklo ve spolupráci s šesti umělci ze čtyř evropských zemí - Dánska, Polska, Maďarska a Slovinska.

* Artinbox & Fotoplus - Galerie fotografie v Praze zahájí v 16:30 výstavu Zrod moderní české fotografie. Trendy ve fotografii 20. - 30. let v dílech autorů Drahomíra Josefa Růžičky, Františka Drtikola, Eugena Wiškovského, Josefa Sudka, Jaromíra Funkeho, Jana Lauschmanna a Jaroslava Rösslera.

* V Senátu bude zahájena v 17:00 výstava Pocta K. H. Máchovi.

* V 17:00 začíná slavnostní otevření zahrady Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, součástí bude i zahájení výstavy Ozvěny 17. letní keramické plastiky.

* Spolek výtvarných umělců Mánes a Galerie Diamant v Praze zvou od 18:00 na zahájení výstavy nazvané Intermezzo.

* V sále Nuselské radnice v Praze se od 17 hodin koná koncert slova a hudby ke 190. výročí nazorení Boženy Němcové. Recituje Vladimír Matějček, klavírní skladby Bedřicha Smetany zahraje Miroslav Sekera.

* Ve zlínském zámku začíná v 17:00 výstava soch Zdeňka Šmída.