17. 8.

Mozaika
16. srpen 2010

*V kostele sv. Šimona a Judy v Praze začíná 19:00 koncert mládežnického smyčcového orchestru z francouzsky mluvící části Švýcarska. *Úvodní představení festivalu scénického tance Siraex 2010 se uskuteční ve 20:00 na zámku Sala Terrena v Klášterci nad Ohří. Na festivalu vystoupí i tanečníci ze zahraničí a z Národního divadla. Festival končí v pátek 20. srpna. *Koncert v zámeckém skleníku v Boskovicích na Blanensku zahájí sedmý ročník festivalu španělské kultury Ibérica 2010. Festival se uskuteční také v Praze a v Brně.

*Na náměstí T. G. Masaryka bude v 17:00 slavnostně zahájen letošní ročník Vrchlabského mezinárodního folklorního festivalu.

*Koncert hudebního seskupení Adorare v rámci programu setkání mladých katolických dobrovolníků bude na Velkém náměstí v Kroměříži.

*Zahájení výstavy estonské výtvarnice Ilon Wiklandové, ilustrátorky knih Astrid Lindgrenové se uskuteční v 18:00 ve foyeru hlavní budovy Městské knihovny v Praze.

*Dům národnostních menšin v Praze 2 zva na 18:00 na Vernisáž Zpětný (Spätný) chod. Vystavovat budou slovenští umělci Svätopluk Mikyta a Patrik Kovačovský. Výstava potrvá do 9. září.