16. 6.

Mozaika
15. červen 2010

* V kostele sv. Rocha v Praze se od 19:30 koná koncert mezinárodního varhanního festivalu Pražské varhany nazvaný Ze severu na jih a zpět v 17. - 18. století. /Vystoupí německý varhaník Klaus Eichhorn./ * Ruské středisko vědy a kultury v Praze od 18:00 promítá filmy věnované 150. výročí narození ruského spisovatele a dramatika Antona Pavloviče Čechova. Promítání se uskuteční v ruském jazyce. * Festival Tanec Praha uvede od 20:00 v Divadle Ponec inscenaci švýcarské choreografky Nicole Seilerové nazvanou Ningyo.

* Vysoká škola uměleckoprůmyslová zve od 18:00 na zahájení výstavy diplomových prací studentů, kteří končí své studium v tomto roce, nazvanou Diplomky.

* Ve Strakově akademii bude v 17:00 zahájena výstava Den dvacátý sedmý k 60. výročí popravy Milady Horákové autorů Jiřího Sozanského, Záviše Kalandry, Jana Buchala a Oldřicha Pecla.

* V kině Atlas v Praze se koná dvoudenní přehlídka dokumentárních filmů České televize s názvem Český dokument 2010.

* V Galerii kritiků v Praze začíná v 18:00 výstava finských výtvarnic pod názvem Hlavy veřejné a vize okolí.

* Galerie Malostranská beseda v Praze zahajuje v 18:00 výstavu soch Michala Gabriela.

* Galerie Klementinum v Praze zahájí v 16:00 výstavu malířky Bedřišky Znojemské.

* Galerie Akademie múzických umění v Praze zahajuje v 18:00 výstavu Klauzurní soubory - katedra fotografie FAMU.

* Bulharský kulturní institut v Praze zahájí v 18:00 výstavu ilustrací, grafiky a malby bratrů Gyuzelevů, Jasena a Čavdara.

* Kino Aero v Praze zve od 20:20 na "Noc PechaKucha" - živé prezentace architektů, grafiků, designérů, výtvarných umělců, fotografů, filmařů, divadelníků, promotérů a teoretiků ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin.

* Muzeum Českého krasu v Berouně zahájí v 17:00 výstavu Nevšední geologie všedního dne a výstavu Lži vepsané v kameni aneb Temná minulost českých skalníků.

* Pokračuje Skupova Plzeň - 28. ročník festivalu českého profesionálního loutkového a alternativního divadla.

* V Baron Trenck Gallery v Brně začíná výstava fotografií Josefa Kunzfelda Proměnlivá tvář Brna.

* Ve zlínském Domě umění se od 19:00 koná společný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů a vítěze soutěže Česko Slovensko hledá SuperStar Martina Chodúra.

* V rámci akce Music Infinity 2010 vystoupí od 19:30 v paláci Akropolis v Praze norský jazzový experimentátor Bugge Wesseltoft.