Sedmé nebe Roberta Nebřenského: Vítězný únor

28. únor 2018

Východiskem úvah nad vybranými hudebními ukázkami Sedmého nebe Roberta Nebřenského bylo výročí tzv. Vítězného února, jak se dříve říkávalo komunistickému puči v roce 1948.

Po dvou budovatelských písních zazněly vtipné a osobité komentáře zpěváka a kytaristy skupiny Vltava k písním z blízkých i vzdálených zemí: z Bulharska, Maďarska, Rumunska i jižní Indie. Výběr opět zakončí známá filmová melodie.

Sedmé nebe

Sedmý den v týdnu o sedmé hodině večerní se známí hudebníci podělí o své aktuální hudební zážitky.

Štědrovečerní Sedmé nebe s Robertem Nebřenským: Ježíšek for Prezident

Sedmé nebe s Robertem Nebřenským

Která hudební skupina se jmenuje stejně jako naše stanice? Vltava! A její zakladatel se jmenuje Robert Nebřenský. Zpěvák a kytarista, autor většiny písní, účinkuje i jako herec, ať již s divadlem Sklep nebo v řadě filmů.



Velmi osobní hudební postřehy hudebníků, mezi kterými jsou skladatel a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková, zpěvák a kytarista skupiny Vltava Robert Nebřenský, dále Ondřej Havelka a Pavel Klikar nebo Monika Načeva.

autoři: Robert Nebřenský , Český rozhlas Vltava
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.